Mont Blanc i Gran Paradiso

Cena1.150 EURO
Mont Blanc o wysokości 4.810m. n. p. m. jest najwyższym alpejskim szczytem, a tym samym najwyższą górą w Europie. Po wielu próbach pierwszy raz został zdobyty 8 sierpnia 1786 roku przez Jacquesa Balmata i Michaela Packarda. Masyw Mont Blanc znajduje się na granicy francusko – włoskiej, jednak główny wierzchołek jest po stronie francuskiej i wznosi się nad miejscowością Chamonix. Na Mont Blanc prowadzi kilka dróg, ta najłatwiejsza tzw. „droga normalna” wiedzie od strony francuskiej z wioski Les Houches położonej kilka kilometrów od Chamonix. W drodze na szczyt mija się 2 schroniska: Tete Rousse, a następnie schronisko Gouter na wysokości 3.835m. n.p.m. w którym śpi się przed atakiem szczytowym. Powyżej jest już tylko schron Vallot na wysokości 4.362m. n.p.m. – korzysta się z niego tylko w sytuacjach awaryjnych.

Gran Paradiso to wybitny czterotysięcznik o wysokości 4.061m. n. p. m. położony we włoskich Alpach w Parku Narodowym o tej samej nazwie w rejonie doliny Aosta. Wejście na szczyt jest dość łatwe, przez większość czasu droga prowadzi lodowcem. Dopiero ostatnie 60 metrów to eksponowane przejście skalną granią. Jest znakomity jako aklimatyzacja przed zdobyciem Mont Blanc.

Ta propozycja wyjazdu wymaga dużego doświadczenia, dobrej kondycji oraz właściwej aklimatyzacji. Po spełnieniu tych warunków Mont Blanc jest osiągalny praktycznie dla każdego zdrowego człowieka

 • Dzień 1: Spotkanie we Włoszech w miejscowości Pont o godzinie 14.00. Podejście do schroniska Emanuel. Kolacja i nocleg w schronisku.
 • Dzień 2: Wyjście na Gran Paradiso i powrót do miejscowości Pont. Przejazd tunelem pod Mont Blanc do Chamonix. Nocleg w pensjonacie w Chamonix.
 • Dzień 3: W zależności od kondycji oraz warunków pogodowych różne możliwości: Wyjazd kolejką na Aiguille du Midi i wycieczka po lodowcu, lub wyjazd kolejką na Grandes Montets i wyjście na szczyt Petit Verte, lub wycieczka i zajęcia lodowcowe na lodowcu Mer de Glace. (Do decyzji po dojeździe do Chamonix)
 • Dzień 4: Wyjazd kolejką, a następnie podejście do schroniska Gouter na wysokości 3.835m. n.p.m. Kolacja i nocleg w schronisku.
 • Dzień 5: Wyjście na Mont Blanc i powrót do Chamonix ok. godziny 16.00. popołudniu.
 • Dzień 6: Dzień rezerwowy

Koszt wyjazdu: 1.150 EURO (od 1 osoby)* lub 2.250 EURO za zespół 2 osobowy.

Termin wyjazdu może zostać dopasowany według życzenia uczestników.

Zawiera:
 • Organizację wyjazdu
 • Koszty przewodnika IVBV (1 przewodnik dla 2 osób)
 • Ubezpieczenie uczestników na czas działań górskich z przewodnikiem
 • Cena zawiera cały potrzebny sprzęt techniczny typu raki,czekan, uprząż wspinaczkową itp.

Ważne:
 • Konieczność wykupienia ubezpieczenia wysokogórskiego (może być z ALPENVEREIN)
 • Lista potrzebnego sprzętu w kolejnym załączniku o nazwie sprzet.xls. Proszę o zaznaczenie cyfrą „0” których elementów Pani/Panu brakuje

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
* cena dla 1 osoby przy 2 osobach uczestniczących.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość