6 x 4 000 m

Plan wyjazdu zakłada zdobycie 6 alpejskich szczytów o wysokości ponad 4.000m. n.p.m.
Ta propozycja wyjazdu jest niezbyt trudna technicznie, natomiast wymaga dobrej kondycji oraz właściwej aklimatyzacji. Podczas pierwszych 2 dni odwiedzimy urokliwy Park Narodowy Gran Pardiso, a kolejne 3 spędzimy w Alpach Penińskich wśród czterotysięcznych szczytów masywu Monte Rosa.

Gran Paradiso to wybitny czterotysięcznik o wysokości 4.061m. n. p. m. położony we włoskich Alpach w Parku Narodowym o tej samej nazwie w rejonie doliny Aosta. Wejście na szczyt jest dość łatwe, przez większość czasu droga prowadzi lodowcem. Dopiero ostatnie 60 metrów to eksponowane przejście skalną granią. Jest znakomity jako aklimatyzacja przed zdobywaniem wyższych alpejskich szczytów.

Piramide Vincent to szczyt o wysokości 4.215m. n.p.m. położony w Alpach Penińskich w masywie Monte Rosa. Swoją nazwę zawdzięcza nazwisku pierwszego zdobywcy, którym był Johann Nikolaus Vincent.

Ludwigshohe o wysokości 4.341m. n.p.m to szczyt położony w Alpach Penińskich w masywie Monte Rosa Jego wierzchołek przykrywa lodowiec o nazwie Pode. Nazwa wywodzi się od imienia pierwszego zdobywcy – Ludwika van Weldena.

Balmenhorn to czterotysięcznik o wysokości 4.176m. n.p.m. położony w Alpach Penińskich w masywie Monte Rosa. Na szczycie znajduje się statua Cristo delle Verte, a poniżej rozciąga się lodowiec Lys.

Signalkuppe zwany po włosku Punta Gnifetti to szczyt o wysokości 4.559m. n.p.m. położony w Alpach Penińskich w masywie Monte Rosa. Włoska nazwa szczytu pochodzi od nazwiska pierwszego zdobywcy – Giovanniego Gnifetti. Pod szczytem rozciągają się lodowce Gornergletscher i Grenzgletscher. Na szczycie znajduje się najwyżej położone schronisko alpejskie – Rifugio Margarita, które zostało tak nazwane na cześć królowej Włoch Małgorzaty Sabaudzkiej.

Zumsteinspitze o wysokości 4.563m. n.p.m. zwany jest po włosku Punta Zumstein położony w Alpach Penińskich w masywie Monte Rosa, od jej wierzchołka oddziela go przełęcz Grenzsattel. Nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego zdobywcy, którym był Joseph Zumstein.

Ramowy program wyjazdu

  • Dzień 1: Spotkanie we Włoszech w miejscowości Pont o godzinie 14.00. Podejście do schroniska Vittorio Emanuele położonego na wysokości 2.735m. n.p.m. Kolacja i nocleg w schronisku.
  • Dzień 2: Wyjście na Gran Paradiso i powrót do miejscowości Pont. Przejazd do miejscowości Staffal (ok. 120km) i nocleg w pensjonacie.
  • Dzień 3: Wyjazd kolejką i podejście do schroniska Mantova położonego na wysokości 3.498m. n.p.m., gdzie zostawiamy rzeczy. Wyjście na szczyt Piramide Vincent o wysokości 4.215m. n.p.m. i powrót do schroniska. Nocleg w schronisku Mantova.
  • Dzień 4: Wyjście na 3 kolejne szczyty czterotysięczne: Ludwigshohe 4.341m. n.p.m., Balmenhorn 4.176m. n.p.m. i Signalkuppe 4.559m. n.p.m. Nocleg w najwyżej położonym schronisku alpejskim – Rifugio Margarita na wysokości 4.559m. n.p.m. na szczycie Signalkuppe.
  • Dzień 5: Wyjście na ostatni już czterotysięcznik – Zumsteinspitze o wysokości 4.563m. n.p.m. Zejście do schroniska Mantova i dalej do kolejki, którą zjedziemy do miejscowości Staffal.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość