Haute - Route

Cena2 400 PLN
Wyjazd skiturowy na pierwszą alpejską trasę wysokogórską z Chamonix do Zermatt zwaną Haute - Route. Trasa  została wytyczona już w XIX wieku przez Brytyjski Klub Alpejski.Początkowo trasa pokonywana była wyłącznie pieszo, a pierwszy raz na nartach  została pokonana w 1911 roku. Trasa wiedzie od schroniska do schroniska i na jej pokonanie potrzebne jest w zależności od wariantu od 5 do 7 dni. Wspaniałe zjazdy i niezapomniane widoki. Każdy dzień dostarcza wielu ekstremalnych i wyjątkowych wrażeń. To najsłynniejsza i najpiękniejsza trasa wysokogórska w Alpach. Klasyka narciarstwa wysokogórskiego!

Dzień 1: Pierwszy dzień to aklimatyzacja, jazda off piste oraz szkolenie lawinowe i lodowcowe ,zjeżdżamy w przepięknej scenerii doliną Valle Blanche wprost do Chamonix

Dzień 2: Chamonix do Cabane du Trient. Startujemy wcześnie rano z dolnej stacji kolejki Grands Montets. Następnie długi zjazd na lodowiec Argentiere . Dalej trasa prowadzi na przełęcz Col du Chardonnet, zjazd z przełęczy jest jednym z najstromszych na całej HR i zazwyczaj robiony jest przy pomocy liny . Dalej trasa prowadzi na kolejną przełęcz Fenetre de Saleina skąd zjazd, a następnie krótkie podejście do schroniska Trient Hut juz po stronie Szwajcarskiej. To piękny i zróżnicowany dzień zarówno pod względem zjazdów, jak i podejść  . Nocleg w schronisku Cabane du Trient

Dzień 3: Cabane du Trient do Champex do Cabane Mont - Fort. Tego dnia czeka nas jeden z najwspanialszych zjazdów na HR doliną Val Arpette. Ze schroniska Trient, krótki, stromy zjazd na lodowiec Trient, a następnie krótkie podejście na przełęcz Col des Ecandies. Stamtąd długi zjazd do doliny Val Arpette, która zazwyczaj oferuje niesamowita jazdę zimnym, północnym stokiem. Całkowita długość zjazdu z przeł. Ecandies to 1341m różnicy wzniesień Przejazd z miejscowości Champex busem do miasteczka Verbier i dalej kolejką na szczyt Mt. Fort. Zjazd z górnej stacji na przełęcz Col des Gentianes 2903m.n.p.m. do schroniska Cabane du Mont-Fort. Nocleg: Cabane du Mont-Fort.

Dzień 4: Z Cabane Mont - Fort do Cabane des Dix. To długi dzień marszu o sumie podejść ponad 1200m. Ze schroniska idziemy na przełęcz Col de la Chaux, po drodze mijamy jeszcze dwie przełęcze, a następnie zjazd w kierunku jeziora Lac des Dix. Duża część tego etapu wiedzie wzdłuż brzegów jeziora Lac des Dix. Dalej podejście stromym zboczem  do schroniska Cabane des Dix. Nocleg: Cabane des Dix.

Dzień 5: Z Cabane des Dix do Cabane des Vignettes. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych etapów HR. Zarówno pod względem widokowym jak i dzięki wspaniałemu zjazdowi do schroniska ze szczytu Pigne d`Arolla (należy uważać na szczeliny oraz zjeżdżać jak najwcześniej ze względu na zagrożenie lawinowe). Nocleg: Cabane des Vignettes.

Dzień 6: Cabane des Vignettes do Zermatt. To ostatni dzień HR. Ten odcinek HR jest bardzo ambitny: droga prowadzi przez 3 wysokie przełęcze, a na koniec czeka nas wspaniały zjazd wzdłuż stromych ścian Matterhornu do Zermatt. Pierwsza przełęcz to Col de l’Eveque z łatwym podejściem po łagodnym lodowcu Mont Collon. Z przełęczy ciekawy zjazd aż do lodowca Arolla ,następnie podejście na  przełęcz - Col du Mont Brulé . Z przełęczy  łagodny zjazd na lodowiec Haut Tsa de Tsan, który trawersujemy. Przed nami ostania przełęcz Col de Valpelline na którą prowadzi długie, ale  łagodne podejście. Z przełęczy rozciąga się wspaniały widok na charakterystyczny szczyt Matterhornu. Zjazd w dół na lodowiec zaczyna się w zimowych warunkach, a kończy wiosennym śniegiem. Zjazd prowadzi pomiędzy skałami i serakami na dolny lodowiec Zmutt i dalej do  Zermatt.


Terminy:
1-8 kwietnia 2017


Koszt wyjazdu:
2 400 PLN (od 1 osoby)*
*cena dla 1 osoby przy 4 osobach uczestniczących


Zawiera:
  • Koszty międzynarodowego przewodnika IVBV (1 przewodnik dla max 5 osób)
  • Koszty wypożyczenia sprzętu tj. zestaw lawinowy, raki, czekan, uprząż, kask, karabinki.
  • Ubezpieczenie od ewentualnych akcji ratunkowych i kosztów leczenia


Ważne:
Lista potrzebnego sprzętu zostanie wysłana po dokonaniu rezerwacji wyjazdu.


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość