Trawers Monte Rosa

Cena2 100 PLN
Wśród lokalnych przewodników to przejście skiturowe nazywane jest “Spagetti Tour” ponieważ prowadzi granicą szwajcarsko - włoską i wije się wzdłuż głównej grani alpejskiej pomiędzy szczytami, których wysokość przekracza 4.000 m. n.p.m. To kwintesencja narciarstwa wysokogórskiego. Każdego dnia skitura prowadzi przez trudny teren lodowcowy powyżej 3.000m. n.p.m. Dlatego też wymaga dobrej aklimatyzacji i przygotowania technicznego.
Trasa zaczyna się w Zermatt od wyjazdu kolejką na kleine Matterhorn i prowadzi od schroniska do schroniska. Przez te kilka dni  zależności od warunków pogodowych można zdobyć kilka szczytów czterotysięcznych. Tura kończy się po 5 dniach wspaniałym zjazdem z Monte Rosa do Zermatt.
Skitura prowadzi głównie po śniegu i lodowcach, ale są też partię skalne (trawers Breithorn lub wejście na Monte Rosa). Aczkolwiek główne trudności wynikają przede wszystkim z długiej obecności na dużych wysokościach.


Ramowy program wyjazdu:
Dzień przed rozpoczęciem skitury spotkanie w Zermatt o godzinie 17.00 w celu sprawdzenia sprzętu i omówienia planów trawersu Monte Rosa.

Dzień 1: Spotkanie w Zermatt o godzinie 8.00 przy dolnej stacji kolejki na Kleine Matterhorn. Wyjazd kolejką na Klein Matterhorn, wyjście na Breithorn 4.164m i zjazd do schroniska Rifugio Ayas na wysokości 3.424m. n.p.m.
Ilość podejść: 279m.
Ilość zjazdów: 771m.

Dzień 2: Wyjście na przełęcz Verra pass 3.848m. n.p.m. a dalej na szczyt Castor 4, 228m skąd zjazd do schroniska Quintino Sella.
Ilość podejść: 827m.
Ilość zjazdów: 1.026m.

Dzień 3: Ze schroniska Quinto Sella Refugio, wejście na Lisjoch i zjazd do schroniska Rifugio Mantova. Trawers na dużej wysokości. Można też wejść na Piramide Vincent.
Ilość podejść: 515m
Ilość zjazdów: 453m

Dzień 4: Wejście na szczyt Signalkuppe 4,554m n.p.m a następnie wspaniały zjazd do schroniska Monte Rosa Hut 2.883m. n.p.m.
Ilość podejść: 916m.
Ilość zjazdów: 1.768m.

Dzień 5: Wejście na Monte Rosa (do punktu Dufoursattel 4,359m) i fantastyczny, długi zjazd do Zermatt 1.610m. n.p.m. Powrót do domu.
Ilość podejść: 1.476m.
Ilość zjazdów: 2.749m.


Terminy:
24-30 marca, 21-28 kwietnia 2017


Koszt wyjazdu:

2 100 PLN (od 1 osoby)*
*cena dla 1 osoby przy 4 osobach uczestniczących


Zawiera:

  • Koszty międzynarodowego przewodnika IVBV (1 przewodnik dla max 5 osób)
  • Koszty wypożyczenia sprzętu tj. zestaw lawinowy, raki, czekan, uprząż, kask, karabinki.
  • Ubezpieczenie od ewentualnych akcji ratunkowych i kosztów leczenia


Ważne:
Lista potrzebnego sprzętu zostanie wysłana po dokonaniu rezerwacji wyjazdu.


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość