Trawers Silvretty

Cena1 800 PLN
Pasmo Alp Silvretta położone jest na granicy austriacko - szwajcarskiej na południe od popularnych rejonów narciarskich takich jak Ischgl, czy St. Anton. Cały masyw to łagodnie opadające lodowce i duża ilość łatwych do zdobycia szczytów z których można zjechać na nartach.
To klasyczny rejon skitourowy w Austrii, a trasa wiedzie ze wschodu na zachód wzdłuż głównej grani Alp Silvretta. Choć góry nie są tam bardzo wysokie jak na alpejskie standardy i osiągają tam wysokość ok. 3.200 - 3.300 m.n.p.m. to jednak region ten należy do niezwykle malowniczych dzięki wspaniałym trasą przez przełęcze łączące sąsiednie doliny.
Trawers Silvretty oferuje wiele opcji  łatwiejszych  i trudniejszych dzięki temu łatwo ją dostosować do poziomu umiejętności i ambicji uczestników. To bardzo dobra propozycja na pierwszą alpejską wyprawę skiturową.

Dzień 1: Spotkanie w miejscowości Ischgl o godzinie 12.00 na parkingu schroniska Heidelberger Hutte, a następnie dojście  do schroniska Heidelberger Hutte. Zaczynamy od wyjazdu wyciągami narciarskimi na PulinerKopf i narciarskiej rozgrzewki,  następnie zjazd do doliny i dojście  do Schroniska Heidelberger Hutte na wysokości 2.264m.n.p.m. Suma podejść 300 m z wykorzystaniem wyciągów. Czas podejścia ok. 1 godzina.

Dzień 2: Przejście do Jamtal Hutte, kolejnego schroniska na trawersie Silvretty. Zaczynamy od podejścia łagodnym lodowcem na przełęcz Kronenjoch poniżej szczytu Breite Krone. Możliwe jest też wejście na szczyt,następnie zjazd  do schroniska Jamtal Hutte na wysokości 2.165m.n.p.m. Suma podejść tego dnia to 815 m, suma zjazdów 914 m przewyższenia. Czas od schroniska na szczyt 3 godziny, a od schroniska do schroniska ok. 5-6 godzin.

Dzień 3: Wyjście na okoliczny szczyt  w rejonie Jamtal Hutte ,do wyboru: Gemsspitz - 3107m lub Hinter Jamspitz- 3156m.

Dzień 4: Przejście do Wiesbadener Hutte, kolejnego schroniska na trawersie Silvretty. Tego dnia przy dobrych warunkach jest możliwość wejścia na szczyt Dreiländerspitze o wysokości 3197m.n.p.m. Wejście na szczyt prowadzi eksponowaną granią, jest dość strome i skaliste dlatego pokonywane jest bez nart i w rakach. Suma podejść do szczytu 1032m. suma zjazdów 755m przewyższenia. Czas ze schroniska na szczyt ok. 4 godzin, a łącznie około 5-6 godzin.

Dzień 5: Wyjście wcześnie rano ze schroniska w kierunku szczytu Piz Buin 3.312m.n.p.m. Przy dobrych warunkach zdobywamy perłe Masywu Silvretty - Piz Buin, co będzie ukoronowaniem pięcio - dniowego wysiłku. Następnie zjazd  doliną do miejscowości Galtur, a dalej SKI-BUSem do Ischgl. Suma podejść 870m. suma zjazdów 970m przewyższenia. Czas ze schroniska na szczyt około 3-4 godzin, a łącznie około 6-7 godzin. Godzina powrotu do Ischgl - ok. 15.00.


Terminy:
3-8 marca, 19-25 marca 2018


Koszt wyjazdu:
1 800 PLN (od 1 osoby)*
*cena dla 1 osoby przy 5 osobach uczestniczących


Zawiera:
  • Koszty międzynarodowego przewodnika IVBV (1 przewodnik dla max 5 osób)
  • Koszty wypożyczenia sprzętu tj. zestaw lawinowy, raki, czekan, uprząż, kask, karabinki.
  • Ubezpieczenie od ewentualnych akcji ratunkowych i kosztów leczenia


Ważne:
Lista potrzebnego sprzętu zostanie wysłana po dokonaniu rezerwacji wyjazdu.


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość