Rauristal

Cena2 100 PLN
Rauristal wspinanie + skitury + freeride

To oferta dla tych co lubią różnorodność i chcieliby spróbować każdego z tych 3 ekstremalnych sportów: wspinaczki lodowej, skiturów i freeridu. W pobliżu austriackiego kurortu Zell am See będziemy mieli możliwość spróbować swoich sił w każdej z tych dyscyplin. Dzięki wielu możliwościom jakie daje ten rejon zarówno początkujący jak i osoby uprawiające regularnie te dyscypliny będą miały możliwość doskonalić swe umiejętności.
Pierwsze 5 noclegów w schronisku Kolm Saigurn w dolinie Rauristal, a ostatni w pensjonacie w okolicach Kaprun. Spotkanie o godzinie 15.00 na parkingu Lenzanger na końcu doliny Rauristal - powyżej miejscowości Rauris. Stamtąd samochodem schroniskowym do schroniska Kolm Saigurn.

Dzień 1: W dolinie Rauristal są nieograniczone możliwości wspinania w lodzie, dla początkujących i dla zaawansowanych wspinaczy. Począwszy od lodowej ścianki przy samym schronisku po wielo-wyciągowe lodospady w odległości 5 - 30 minut od schroniska.

Dzień 2: Celem skitury jest wierzchołek Hoher Sonnblick 3.106 m. z obserwatorium meteorologicznym na szczycie. Podejście prowadzi najpierw lasem, potem przez hale Melcherboden i dalej na lodowiec Ochsenkarkees, którym docieramy do przełęczy i w końcu na wierzchołek Sonnblick . Ze szczytu czeka na nas wspaniały zjazd. Czas podejścia to ok. 6 godzin, a do pokonania mamy ok. 1.500 metrów przewyższenia.

Dzień 3: Wspinanie na lodospadach.

Dzień 4:
Wyjście na szczyt Hocharn o wysokości 3.254m. To idealny szczyt dla amatorów narciarstwa - z szerokimi stokami i optymalnym nachyleniu, gdzie podczas zjazdu każdy będzie mógł założyć swój własny ślad.  Skitura zaczyna się od podejścia w kierunku lodowca Pilatuskees, który trawersujemy wzdłuż moreny i dalej grzbietem do lodowca Hocharnkees, którym podchodzimy na wierzchołek. Do pokonania mamy ponad 1.600 metrów przewyższenia, a czas podejścia to ok. 7 godzin.

Dzień 5: Po śniadaniu zjeżdżamy do doliny i przenosimy się do narciarskiego centrum - Kaprun od którego dzieli nas ok. 30km. Tam wyjeżdżamy kolejką na ponad 3.000 metrów na zbocza szczytu Kitzsteinhorn,który dzięki  swoim ambitnym liniom uznawany jest za jeden z najlepszych szczytów do uprawiania freeridu w Alpach austriackich.

Dzień 6: Kolejny dzień freeridu w Kaprun. Spotykamy się o 8.30 pod dolną stacją kolejki. Czeka nas cały dzień jazdy off piste


Koszt wyjazdu:
2 100 PLN (od 1 osoby)*
*cena dla 1 osoby przy 4 osobach uczestniczących


Zawiera:
  • Koszty przewodnika IVBV (1 przewodnik dla 4 osób)
  • Koszty wypożyczenia sprzętu tj. zestaw lawinowy, raki, czekan, uprząż, kask, śruba lodowa, karabinki.


Ważne:
  • Konieczność wykupienia ubezpieczenia wysokogórskiego (może być z ALPENVEREIN)
  • Lista potrzebnego sprzętu w kolejnym załączniku o nazwie sprzet.xls. Proszę o zaznaczenie cyfrą „0” których elementów Pani/Panu brakuje


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość