Wysokie Taury

Cena1 400 PLN
Program wyjazdu skiturowego - Rejon Wysokie Taury

Ciekawa propozycja skiturów w środkowej Austrii zwłaszcza dla osób lubiących wygodę i dobre jedzenie. Rudolfshutte - komfortowy hotel górski położony jest 35 kilometrów od kurortu Zell Am See w samym środku Parku Narodowego Wysokie Taury w masywie górskim o tej samej nazwie. Do schroniska Rudolfshutte położonego na 2315m. n.p.m. dotrzeć można kolejką linową. W najbliższym otoczeniu są 22 szczyty o wysokości ponad 3.000m oraz liczne lodowce. Taka lokalizacja daje wiele możliwości ciekawych wycieczek skiturowych, które można dostosować do poziomu umiejętności i kondycji uczestników. To bardzo dobra propozycja na pierwszą alpejską wyprawę skiturową. Jeżeli będzie zainteresowanie istnieje możliwość spróbowania wspinaczki lodowej. Po całym dniu wysiłku zrelaksować się można w basenie i w saunie z panoramicznym widokiem na otaczające góry.

Dzień 1: Spotkanie w miejscowości Enzingerboden o godzinie 9.00 przy dolnej stacji kolejki. Wyjazd kolejką do hotelu górskiego Rudolfshutte. W planie na ten dzień mamy szkolenie z poruszania się po lodowcu i wyjście na pobliski szczyt Medelzkopf o wysokości 2.761m - 500m podejścia można pokonać w niecałe 2 godziny. Zjazd do schroniska.

Dzień 2: Wyjście w kierunku szczytu Hocheiser o wysokości 3.206m. Tura zaczyna się od krótkiego zjazdu, następnie czeka nas podejście na przełęcz Niedere Scharte i dalej wzdłuż zapory zalewu, przez dolinkę Schwarzkarl docieramy do górnej części lodowca Hocheiserkees. Stąd już całkiem blisko do szczytu, ostatnie kilkadziesiąt metrów na wierzchołek trzeba pokonać już bez nart po wąskiej grani. Zjazd do doliny, a na zakończenie skitury podejście do schroniska, lub wyjazd wyciągiem. Czas podejścia to ok. 1.350 m.

Dzień 3: Celem na kolejny dzień jest szczyt Hohe Riffler 3.338m. - to jedna z najtrudniejszych wycieczek skiturowych w okolicy. Wyjście  przez lodowiec Odenwinkelkees na przełęcz Odenwinkelscharte. Dalej granią w kierunku wierzchołka. Czas podejścia to ok. 8-9 godzin, a do pokonania jest prawie 1.300m przewyższenia.

Dzień 4: Najpopularniejsza skitura w rejonie - na wierzchołek Granatspitze 3.085 m. Zaczynamy od zjazdu na jezioro Weisssee,  dalej przez lodowiec Sonnblickkees podchodzimy , aż do skalistego spiętrzenia szczytu. Od wieszchołka dzieli nas już tylko 15 minut- trudności skalne II. Czas podejścia na szczyt to ok. 6 godzin i trochę ponad 700m przewyższenia. Teraz już tylko wspaniały zjazd do doliny i powrót do domu. Inną opcją na ten dzień może być wyjście na sąsiedni szczyt - Sonnblick o wysokości 3.088m.


Koszt wyjazdu:

1 400 PLN (od 1 osoby)*
*cena dla 1 osoby przy 5 osobach uczestniczących


Zawiera:
  • Koszty międzynarodowego przewodnika IVBV (1 przewodnik dla max 5 osób)
  • Koszty wypożyczenia sprzętu tj. zestaw lawinowy, raki, czekan, uprząż, kask, karabinki.
  • Ubezpieczenie od ewentualnych akcji ratunkowych i kosztów leczenia


Ważne:

  • Lista potrzebnego sprzętu zostanie wysłana po dokonaniu rezerwacji wyjazdu.
  • Koszty noclegów i wyżywienia płatne są we własnym zakresie. W zależności od preferencji można wybrać zakwaterowanie w pokoju kilku osobowym, lub w sali zbiorowej. Koszty noclegu i wyżywienia (śniadania + obiadokolacje) są w granicach od 34-90 euro.


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość