Skitury - wycieczki jednodniowe

Cena300/1000 PLN
Propozycje 1 dniowych wycieczek skiturowych w Tatry:

Propozycja 1: Wycieczka skiturowa - 3 doliny Tatrzańskie: Dolina Kieżmarska - Dolina Małej Zimnej Wody - Dolina Staroleśna.
O godzinie 06.00 spotkanie na stacji BP przy rondzie Kuźnickim w Zakopanem i przejazd samochodem do na parking przy wylocie Doliny Kieżmarskiej. Podejście do schroniska przy Zielonym Stawie 1.551 m. n.p.m , a następnie dalej na Baranią Przełęcz 2.389 m. n.p.m skąd wspaniały zjazd do doliny Małej Zimnej Wody. Kolejna przełęcz to Czerwona Ławka o wysokości 2.352 m. n.p.m, z której zjazd prowadzi przez Strzeleckie Pola do doliny Staroleśnej. Dalszy zjazd prowadzi doliną Staroleśną do górnej stacji kolejki szynowej na Hrebenioku. Zjazd kolejką do Starego Smokowca i powrót samochodem do Zakopanego.. (Istnieje możliwość skrócenia tego przejścia i zakończenia go w dolinie Małej Zimnej Wody). Ta skitura to propozycja dla sprawnych narciarzy i osób mających już podctawowe doświadczenie w narciarstwie wysokogórskim.
Ilość podejść: ok. 1.700m
Ilość zjazdów: ok. 1.600m
Czas przejścia ok. 8-9 godzin

Propozycja 2: Wycieczka skiturowa: Morskie Oko - Zakopane.
O godzinie 06.00 spotkanie na stacji BP przy rondzie Kuźnickim w Zakopanem i przejazd samochodem do Morskiego Oka. Podejście od schroniska nad Morskim Okiem na Szpiglasową Przełęcz o wysokości 2.110 m. n.p.m skąd piękny zjazd do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Dalej trasa prowadzi na kolejną przełęcz - Zawrat 2.158 m. n.p.m z której długi zjazd do Doliny Gąsienicowej.  Przed nami ostatnie podejście na Kasprowy Wierch 1.987 m. n.p.m (ewentualnie wjazd wyciągiem). Ze szczytu Kasprowego zjazd trasą narciarską i nartostradą do Kuźnic. To przejście to klasyka narciarstwa skiturowego - wspaniałe zjazdy i piękne widoki!
Ilość podejść: ok. 1.500m
Ilość zjazdów: ok. 2.000m
Czas przejścia ok. 8-9 godzin

Propozycja 3: Wycieczka skiturowa na Świstowy szczyt.
Spotkanie  w Zakopanem i przejazd samochodem do miejscowości Stary Smokowiec. Wyjazd kolejką szynową na Hrebeniok 1.285 m. n.p.m. Podejście do schroniska Zbójnicka Chata, a po krótkim odpoczynku dalej na Świstowy szczyt o wysokości 2.383 m. n.p.m. Ze szczytu czeka nas długi ,wspaniały zjazd  doliną Staroleśną do  Starego Smokowca  Powrót samochodem do Zakopanego. Ta propozycja jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych skiturowców,
Ilość podejść: ok. 1.100m
Ilość zjazdów: ok. 1.100m
Czas przejścia ok. 8-9 godzin

Propozycja 4: Wycieczka skiturowa na Szczyrbski Szczyt.
O godzinie 07.00 spotkanie na stacji BP przy rondzie Kuźnickim w Zakopanem i przejazd samochodem do miejscowości Szczyrbskie Jezioro. Wyjście ze Szczyrbskiego Stawu doliną Młynicką na Szczyrbski Szczyt o wysokości 2.381m. n.p.m. Ze szczytu zjazd do Capiego Stawu, a następnie podejście na Przełęcz Bystry Przechód położonej na wysokości 2.314m. n.p.m. skąd zjazd doliną Furkotną do Szczyrbskiego Stawu. Powrót samochodem do Zakopanego. Ten rejon Tatr jest znacznie rzadziej odwiedzany przez narciarzy skiturowych, więc jest to propozycja dla tych wszystkich którzy chcieliby odwiedzić mniej popularne zakątki Tatr.
Suma podejść ok. 1.250m
Suma zjazdów ok. 1.250m
Czas przejścia ok. 7-8 h

Propozycja 5: Wycieczka skiturowa: przejście z Dol. Żarskiej do Dol. Chochołowskiej

O godzinie 07.00 spotkanie na stacji BP przy rondzie Kuźnickim w Zakopanem i przejazd samochodem do wylotu doliny Żarskiej. Start z wylotu doliny skąd podejście do schroniska Żarska Chata, a następnie wyjście na Przełęcz Żarskie Sedlo o wysokości 1.917m. n.p.m. skąd zjazd do doliny Jamnickiej. Kolejne podejście jest już na graniczną przełęcz - Dziurawą Przełęcz o wysokości 1.836m. n.p.m. Z przełęczy długi i piękny zjazd przez Dolinę Wyżnią Chochołowską do schroniska na Polanie Chochołowskiej i dalej do wylotu doliny na Siwą Przełęcz. (Ze schroniska zjazd zimą na nartach, wiosną na rowerach ˘). Tatry Zachodnie są jakby stworzone do narciarstwa skiturowego - łagodne podejścia i szerokie stoki idealne do zjazdów. Ta propozycja jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy skiturowych.
Suma podejść ok. 1.100m
Suma zjazdów ok. 1.200m
Czas przejścia ok. 8-9 godz.

Propozycja 6: Wycieczka skiturowa na Grzesia i Rakoń
O godzinie 07.00 spotkanie na stacji BP przy rondzie Kuźnickim w Zakopanem i przejazd samochodem do schroniska w dolinie Chochołowskiej. Wyjście ze schroniska na Grzesia 1.653m. n.p.m., a dalej na Rakoń 1.879m. n.p.m. Dla sprawnych skiturowców z dobra kondycją wyjście na Wolowiec. Zjazd do doliny Wyżniej Chochołowskiej i powrót do schroniska. W trakcie wycieczki nauka podstaw lawinoznastwa (lawinowe ABC), nawigacji, oraz doskonalenie umiejętności jazdy na nartach w terenie nieprzygotowanym. Idealna propozycja dla początkujących amatorów narciarstwa skiturowego oraz tych co chcieliby sprawdzić swoje siły i umiejętności przed wyjazdem w Alpy.
Suma podejść ok. 700m
Suma zjazdów ok. 700m
Czas przejścia ok. 6-7 godz.


Koszt wycieczek 1-dniowych:
300 PLN (od 1 osoby)*
*cena dla 1 osoby przy 5 osobach uczestniczących


Zawiera:
Koszty międzynarodowego przewodnika IVBV (1 przewodnik dla max 5 osób)
Koszty wypożyczenia sprzętu tj. zestaw lawinowy, raki, czekan, uprząż, kask, karabinki.
Ubezpieczenie od ewentualnych akcji ratunkowych i kosztów leczenia


Ważne:
Lista potrzebnego sprzętu zostanie wysłana po dokonaniu rezerwacji wyjazdu.


Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu lub celu wyjazdu w zależności od warunków pogodowych, zagrożenia lawinowego lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Adres e-mail
Telefon
Wiadomość